kara üzüm rakısı bu makalede ele alınacaktır. kara üzüm rakısı’yi arıyorsanız, bu Yaş Üzüm Rakısı (çift Göbek Rakısı) makalesinde kara üzüm rakısı’yi tartışalım.

kara üzüm rakısı ile ilgili içeriği en ayrıntılı şekilde Yaş Üzüm Rakısı (çift Göbek Rakısı) sentezleyin

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu Ca’Loredan web sitesiyle, kendiniz için daha değerli verilere sahip olmak için kara üzüm rakısı dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. Ca’Loredan web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en ayrıntılı değeri getirme arzusuyla, Kullanıcıların internette mümkün olduğunca çabuk düşünme ekleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  Shazili Tanıtım Filmi | shazili kupa hakkında en iyi bilgiyi kapsama

Konuyla ilgili paylaşım kara üzüm rakısı

Evde Taze Üzüm Rakı Yapımı (bu senenin ürünlerinden) Türk Rakısı Nasıl Yapılır Eylül ayında Ürgüp’te düzenlenen bağ bozumu şenliklerine katıldım. Bağdan toplayıp çiğnediğimiz üzümlerden yaklaşık 15 litre şarap hediye ettim. 2 gün mayalandırmayı açın, ardından biraz su ekleyin ve bir damacana koyun ve ağzı kapalı olarak mayalandırın. Bu sefer özel bir maya deneyi yaptım. 100 gr turbo maya, 1 yemek kaşığı yoğurt, yarım yemek kaşığı kaya tuzu, 1 limonun suyu, 7-8 damla zeytinyağı, 1 su bardağı püre suyu, 1 su bardağı ılık suyu karıştırdım. Mayanın içindeki bakteriler asidik ortamı sever ve daha hızlı çalışır, onun için çok hızlı bir fermantasyon oldu. Normalde ev sıcaklığında 6-8 gün süren bu işlem bu kez 4 günde tamamlandı. Sumayı süzdüm, bir tencereye aldım ve üzerine yarım yemek kaşığı karbonat ekleyip ilk damıtma işlemime başladım. Birinci damıtma 5 saat sürdü ve ikinci damıtma yaklaşık 4 saat sürdü. İlk içki fabrikasında aldığım çekirdek kısmını suyla seyrelttim, alkolü yıkadım ve ikinci içki fabrikasına götürdüm. Bu sefer ayrımı yaptım. Göbeğin göbeğini alıp litresine 1.5 cc anason yağı ekleyip test ettim. İçtiğim en iyi rakıyı yaptığımı iddia ediyorum. Kendimi tebrik ettim 🙂 Afiyet olsun. —–/—— Kendi alkolünüzü 10’da 1 fiyata ve daha kaliteli bir şekilde üretebilirsiniz. Burada yazılanlar ve videoda izledikleriniz benim kendi yöntemimdir, Türkiye’nin farklı yerlerinde gördüğüm ve edindiğim tecrübelerden çıkardığım bir yöntemdir. Eski Anadolu topraklarında yüzlerce yıl herkes rakısını kendi yaparmış. Her rakı bu toprakların çeşitliliğini ve aromasını taşıyordu. bizi tekelleşmiş firmaların eline bırakan, evde rakı üretimini yasaklayan xxuqxx zihniyetleri. Not: ALKOL SAĞLIĞA ZARARLIDIR İmbik fiyatları için “imbik / imbik” araması yapabilirsiniz. Facebook’ta EVDE FERMANTASYON BİZİM İŞİMİZ grubuna üye olarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. .

SEE ALSO  Bira Kiti ile Bira Yapımı | bira yapımı tarifi hakkında en ayrıntılı bilgiyi sentezleyin

kara üzüm rakısı konusuyla ilgili fotoğraflar

Yaş Üzüm Rakısı (çift Göbek Rakısı)
Yaş Üzüm Rakısı (çift Göbek Rakısı)

Görüntülediğiniz Yaş Üzüm Rakısı (çift Göbek Rakısı) içeriğini izlemenin yanı sıra, Ardından, aşağıdaki her gün caloredan.com güncelleme yapan diğer bilgileri keşfedebilirsiniz.

SEE ALSO  GTA 5'in SOKAKLARINA GİTTİK! || Michael’in EVİ’ni Buldum! (Abd’nin en zengin yeri) | santos nerede hakkında en doğru bilgilere genel bakış

Daha fazlasını burada görün

kara üzüm rakısı ile ilgili birkaç öneri

#Yaş #Üzüm #Rakısı #çift #Göbek #Rakısı.

yaş,üzüm,rakı,ev,evde alkol yapımı,ucuz rakı,en ucuz içki,mayşe,suma,anason,anason yağı,fermantasyon,distilasyon,damacana,maya,alcohol,türk rakısı,turkish raki,turk rakı,ürgüp,bağbozumu,göbek rakısı,göbek,metil,etil,en iyi rakı,balık,ayvalık,diy,evde damıtım,evde,damıtma.

Yaş Üzüm Rakısı (çift Göbek Rakısı).

kara üzüm rakısı.

kara üzüm rakısı hakkındaki bilgilerle Ca’Loredan güncellemeleri ile size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. Ca’Loredan kara üzüm rakısı hakkında bilgi izlediğiniz için samimi teşekkürler.

 1. Mustafa Elmasdere diyor ki:

  Üstad ellerine sağlık, keyifle takip ediyorum. Bir sorum olacak. Damıtım sirasında sıcakliğı 80 derece civarında tutmak icin sürekli ısıtıcının ayarı ile oynuyorum. Dogru mu uapıyorum ? Yoksa altını kısıp beklemelimiyim ? Simdiden teşekkur ederim.

 2. Feridun Aksoy diyor ki:

  Merhaba elinize sağlık videolarınızın sonuma koyduğunuz güzel türküler için bile izlenir videolarınız o kadar güzeller. Ama bir sorum var, damıtımda yaptığınız ayrıma nasıl karar veriyorsunuz, kaç tane video izledim hep merak ettiğim bir şey oldu. Ayrımı yapmak için bir matematiksel formül mü var yoksa göz kararı bir ezberiniz mi var.

 3. AFES diyor ki:

  ustam merabalar size birşey sormak istiyorum
  yeni rakı ,tekirdag veya izmir yaş üzüm rakısı tadına yakın yapabiliyormusunuz
  ben kaç kez denedim bu rakılara yakın tad bulamadım
  bu anasondan kaynaklımı yoksa etil alkolden kaynaklımı
  kullandığım enson anason Aslan kafası damıtma sistemiyle yapılıyor

 4. HerTelden Müzik diyor ki:

  Baş alkol 40derecelik geldi sonrasında 70cc gövde 10 derece ve devalında 1l gövde aldım 0 derece bildiğin su bu neden olur

 5. selami erdoğan diyor ki:

  saygular abi elıne sağlık bı sorum olacak 2 cekımde alkole neden su koyuyosun ve koymasak olmazmı cevap verırısenız sevinirim

 6. { K-Ş } { K-T} HDİ HDAVAİ BMBM- BM E diyor ki:

  HZ KUR'AN – I KERİM'DEN
  MAİDE SURESİ 90 – 91- 92 'ye BAKIN
  VE BU HARAMA (TEVBE) EDİN ÇOK GEÇ OLMADAN !!!!!
  (EHL İ SÜNNET VEL CEMAAT) OLAN ÖMER NASUHİ BİLMEN HOCANIN TEFSİRİNDEN BAKABİLİRSINIZ

 7. Ayhan saydırır diyor ki:

  15 litre üzümden o kadar uğraştan sonra 1.5 litre rakı çıkıyorsa bakkaldan almak daha mantıklı. 😊 Biz etilden yapmaya devam 👍

 8. Fatih Yılmaz diyor ki:

  Ustam ellerine sağlık bir sorum olacak seyreltme için şu kattiginda rengi değişmedi ama sonra su konulduğunda rengi değişti nasıl oldu anlamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir