Bu makalenin bilgileri istanbul müze kart geçen yerler ile ilgili olacaktır. istanbul müze kart geçen yerler ile ilgileniyorsanız, bu Topkapi Palace – Ottoman Harem – HD 1080 – Harem -2022 makalesinde CaLoredan ile istanbul müze kart geçen yerler’yi keşfedelim.

Topkapi Palace – Ottoman Harem – HD 1080 – Harem -2022 içindeki istanbul müze kart geçen yerler ile ilgili içerikleri en doğru şekilde özetleyin

Aşağıdaki videoya göz atın

Bu CaLoredan web sitesinde, kendiniz için daha değerli verilere sahip olmak için istanbul müze kart geçen yerler dışında bilgi ekleyebilirsiniz. Ca’Loredan sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Sizin için en doğru bilgiyi sağlama arzusuyla, Kullanıcıların internetteki bilgileri en doğru şekilde güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  Şırnak Belgeseli / 2020 | şırnak ın neyi ünlü ile ilgili en eksiksiz bilginin özeti

istanbul müze kart geçen yerler ile ilgili birkaç açıklama

Merhaba sevgili dostlar, Takvimde Yolcu olarak araçların ve gezilecek yerlerin tanıtımı için çıktığımız bu yola İstanbul ile devam ediyoruz. İstanbul denilince akla ilk olarak Topkapı Sarayı gelir ve biz de belgesel tadında Topkapı Sarayı Müzesi’ni gezdik. 600 yıl Üç kıtaya yayılmış bir imparatorluğun yönetim merkezi… Osmanlı hanedanının ikametgahı… İmparatorluğun 380 yıl boyunca yönetildiği yer. Tarih kokan binalar. Zenginlik denilebilecek paha biçilmez eserler bu müzede. İlk bölümde Topkapı Sarayı girişini ve Harem dairesini gezerek sizlere aktarmaya çalıştık. Harem, Arapça’da “yasaklamak” anlamına gelen ve “yasak” veya “korunan” anlamına gelen harama fiilinden türetilmiştir. Harem, evin en dokunulmaz yeri olan insan hayatının gizli ve kapalı kısmına atıfta bulunur. Topkapı Sarayı’nda yer alan ve padişahların aileleriyle birlikte yaşadıkları Harem Odası, 16. yüzyıldan 19. yüzyılın başlarına kadar çeşitli dönemlerin mimari üslup özelliklerini yansıtması bakımından mimarlık tarihi açısından son derece önemli bir külliyedir. Günümüze ulaşan İslam saraylarındaki muadilleri arasında bu yönüyle öne çıkan Topkapı Sarayı Harem Odası, İkinci Avlu içinde ve arka bahçelerin üzerinde yer almaktadır. Yüzyıllar boyunca kurulmuş ve genişletilmiştir. Daire, sarayda idari işlevlerin gerçekleştiği selamlık ve diğer avlulardan ayrılarak yüksek duvarlarla özenle gizlenmiştir. Devam videomuzda iyi seyirler dileriz… Her türlü iletişim için aşağıdaki kanallardan bize ulaşabilirsiniz. e-posta: takvimdeyolcu@gmail.com instagram:_yolcu takvimde facebook : takvimde yolcu tik tok: takvimde yolcu .

SEE ALSO  BADEMLİ & OVAKENT /ÖDEMİŞ'İN İKİ KÖYÜ / İZMİR'İN KÖYLERİ | bademli köyü ile ilgili en doğru içeriği özetleyin

Bazı fotoğraflar istanbul müze kart geçen yerler hakkındaki bilgilerle ilgilidir

Topkapi Palace -  Ottoman Harem - HD 1080  -  Harem -2022
Topkapi Palace – Ottoman Harem – HD 1080 – Harem -2022

Görüntülediğiniz Topkapi Palace – Ottoman Harem – HD 1080 – Harem -2022 hakkında bilgi izlemenin yanı sıra, Ardından, caloredan.com her gün yayınlanan daha fazla makale okuyabilirsiniz.

SEE ALSO  Karavanda Susuz Tuvalet Çözümü - Kuru Kompost Nature's Head Tuvalet - Trail of Us Van Life | kuru kompost tuvalet hakkında en eksiksiz bilgiyi özetleyin

Daha fazlasını görün

istanbul müze kart geçen yerler ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Topkapi #Palace #Ottoman #Harem #Harem.

#topkapı,#topkapısarayı,#topkapıpalace,#harem,#kanuni,#kanunisultansüleyman,#fatih,#fatihsultanmehmet,#padişah,#kral,#hünkar,#sultan,#süleyman,#cariye,#istanbul,#sultanahmet,#meydan,#tarihiyarımada,#eskiistanbul,#hamam,#sultansofası,#altınyol,#haremağası,#yeniçeri,#helvacı,#saraymutfağı,#karaağa,#ottoman,#osmanlı,#imparatorluk,topkapı palace,#palace,#turkey,#türkiye,#takvimdekiyolcu,#vlog,#saray,#müze,#hürrem,#hürremsultan,#belgesel,Ottoman harem,Osmanlı harem,ottoman,topkapi palace.

Topkapi Palace – Ottoman Harem – HD 1080 – Harem -2022.

istanbul müze kart geçen yerler.

istanbul müze kart geçen yerler içeriğiyle Ca’Loredan ‘ın size verdiği içerikle, size değerli olacağını umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. caloredan.com istanbul müze kart geçen yerler hakkında bilgi okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

  1. SedaNur Dinçoğlu diyor ki:

    Çok keyifli bir vlog olmuş. Eşinizin ve sizin emeklerinize sağlık. Çok değerli bilgiler verdiniz. 👏👏☺️☺️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir