Makalenin bilgileri pamukkale travertenleri ile ilgili kısa bilgi tartışacak. Muhteşem Güzellik

Pamukkale Travertenleri (Hierapolis)

Aşağıdaki videoyu izleyin

Bu Ca’Loredan web sitesiyle, sizin için daha değerli veri için pamukkale travertenleri ile ilgili kısa bilgi dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. CaLoredan sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en doğru bilgiyi getirmeyi umuyoruz, İnternetteki haberi mümkün olduğunca çabuk kavrayabilmenize yardımcı olur.

SEE ALSO  Filibe'de gezilecek Yerler.Plovdiv-Bulgaria.Rehber Sinem'le Filibe gezisi | En ayrıntılı plovdiv gezilecek yerler hakkında genel bilgi

pamukkale travertenleri ile ilgili kısa bilgi ile ilgili içerik

Pamukkale, Türkiye’nin güneybatısındaki Denizli ilinde doğal bir konumdur. Kent kaplıcalarından ve akan sulardan kalan karbonat minerallerinin teraslarını ve travertenleri içerir. Türkiye’nin Ege bölgesinde, ılıman bir iklime sahip Menderes Nehri vadisinde yer almaktadır. Hierapolis Antik Kenti, toplam uzunluğu 2700 metre, genişliği 600 metre ve yüksekliği 160 metre olan beyaz bir “kale” üzerine inşa edilmiştir. Pamukkale, 20 km uzaklıktaki Denizli merkezde, vadinin karşı yakasındaki tepelerden görülebiliyor. Laodikeia antik kenti 5-10 km uzaklıkta yer almaktadır. 5 km ileride uluslararası bir termal merkez olan Karahayıt köyü var. Pamukkale, UNESCO tarafından belirlenen Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Travertenler görsel zenginliğin yanı sıra kalp hastalıkları, romatizma, göz ve cilt rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir. Pamukkale terasları, kaplıca suyunun çökelttiği tortul bir kaya olan travertenlerden oluşur. Bu bölgede sıcaklıkları 35 °C ile 100 °C arasında değişen 17 kaplıca bulunmaktadır.

SEE ALSO  kiz kalesi otel pansiyon apart daireler | kızkalesı pansıyon hakkında en ayrıntılı içeriğin özeti

Bazı resimler pamukkale travertenleri ile ilgili kısa bilgi içeriği ile ilgilidir

Pamukkale Travertenleri (Hierapolis) | Muhteşem Güzellik | Ortadoğu - Türkiye
Pamukkale Travertenleri (Hierapolis) | Muhteşem Güzellik | Ortadoğu – Türkiye

Okuduğunuz Pamukkale Travertenleri (Hierapolis) , Ardından caloredan.com her gün aşağıda yayınlayan daha fazla makale okuyabilirsiniz.

Daha fazla haberi burada görün

SEE ALSO  Oturum, Vatandaşlık Veren Avrupa Ülkeleri | en kolay hangi ülkenin vatandaşı olunur ile ilgili güncellenmiş bilgileri kapsama

pamukkale travertenleri ile ilgili kısa bilgi ile ilgili bazı öneriler

#Pamukkale #Travertenleri #Hierapolis #Muhteşem #Güzellik #Ortadoğu #Türkiye.

Pamukkale (Location),Tourist Destination,Tourism (Interest),Turkey (Country),Ortadoğu,Ottoman Empire (Country),Hierapolis (City/Town/Village),pamukkale,travertenler,denizli,nekropolis,pamukkale lzle,türkçe belgesel izle,hd izle,doğa güzellikleri izle,dünya kültür mirası izle.

Pamukkale Travertenleri (Hierapolis) | Muhteşem Güzellik | Ortadoğu – Türkiye.

pamukkale travertenleri ile ilgili kısa bilgi.

pamukkale travertenleri ile ilgili kısa bilgi hakkındaki bilgilerle Ca’Loredan ‘ın sağladığı bilgilerle, daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını, bunun sizin için yararlı olacağını umuyor.. pamukkale travertenleri ile ilgili kısa bilgi hakkındaki makaleyi Ca’Loredan ile izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir