Bu makale, nemrut dağı nın kategorisi nedir hakkındaki bilgileri güncelleyecektir. nemrut dağı nın kategorisi nedir arıyorsanız, bu Nemrut Dağı Nerededir ve Dağın Zirvesinde Ne Vardır? makalesinde Ca’Loredan ile nemrut dağı nın kategorisi nedir’yi keşfedelim.

Nemrut Dağı Nerededir ve Dağın Zirvesinde Ne Vardır? içindeki nemrut dağı nın kategorisi nedir ile ilgili içeriğin en doğru özeti

Aşağıdaki klibi hemen izleyin

SEE ALSO  İSPANYA Hakkında ilginç Bilgiler - İspanyada Yaşam - Spain | Yeni güncellenen ispanya nın neyi meşhur ile ilgili dokümanların özeti

Bu caloredan.com web sitesinde, kendiniz için daha yararlı veriler için nemrut dağı nın kategorisi nedir dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. Ca’Loredan web sitesinde her zaman sizin için her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en eksiksiz bilgiyi sağlamayı umuyoruz, Kullanıcıların İnternet’e en doğru şekilde bilgi ekleyebilmelerine yardımcı olun.

nemrut dağı nın kategorisi nedir ile ilgili birkaç açıklama

Nemrut Dağı, Adıyaman ili Kahta ilçesi yakınlarında, Ankar Dağları çevresinde 2.150 metre yüksekliğinde bir dağdır. Kommagene kralı Antiochus Theos, MÖ 62 yılında bu dağın tepesine birçok Yunan ve Pers tanrısının heykellerini yaptırmıştır. Aynı yerde kendi mezar tapınağını da yaptırdı. 10 metre yüksekliğe kadar heykeller ve metre uzunluğunda yazıtlar var. Mezarda 1881 yılında Alman mühendis Karl Sester tarafından kazılar yapılmıştır. Antiochus’un mezarı kazılarda bulunamamıştır. Kanala Abone Ol — Instagram Hesabım : Web Sitem: .

SEE ALSO  Dünyanın En Büyük Şehirleri-HD | dünyanın en büyük ili ile ilgili tüm bilgiler doğru

Bazı fotoğraflar nemrut dağı nın kategorisi nedir ‘in içeriği ile ilgilidir

Nemrut Dağı Nerededir ve Dağın Zirvesinde Ne Vardır?
Nemrut Dağı Nerededir ve Dağın Zirvesinde Ne Vardır?

Okuduğunuz Nemrut Dağı Nerededir ve Dağın Zirvesinde Ne Vardır? hakkında bilgi keşfetmenin yanı sıra, Sonra Ca’Loredan her gün aşağıda yayınlanan daha fazla bilgiyi arayabilirsiniz.

Daha fazlasını burada görün

nemrut dağı nın kategorisi nedir ile ilgili birkaç öneri

#Nemrut #Dağı #Nerededir #Dağın #Zirvesinde #Vardır.

SEE ALSO  Yabancı Ülke Vatandaşlığı Nasıl Alınır | ülke vatandaşlığı almak ile ilgili en eksiksiz bilginin özeti

nemrut dağı,yunan ve pers tarılarının heykelleri,türkiye’deki tarihi yerler,adıyaman tarihi dağ,adıyaman tarihi yer,hiyerotesyon nedir,unesco,dünya miras listesi,dünyanın sekizinci harikası,türkiye’deki milli parklar,Kahta ilçesi,Karl Sester,tarihi yerler,tarihi yapıtlar,tarihi eserler,history,antik yapı,taş heykeller,taş yapıtlar,taştan yapılar,devasa yapılar,Mount Nemrut (Mountain).

Nemrut Dağı Nerededir ve Dağın Zirvesinde Ne Vardır?.

nemrut dağı nın kategorisi nedir.

nemrut dağı nın kategorisi nedir içeriğiyle caloredan.com ‘ın sağladığı, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. nemrut dağı nın kategorisi nedirCaLoredan hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. Alican Akhan diyor ki:

  Göbeklitepe İnsanlık Tarihi Hakkındaki Bilinen Ezberleri Nasıl Değiştirdi? – Göbeklitepe Bölüm 1 https://www.youtube.com/watch?v=F0rzEzDpnnk

  Mahmut Yıldız Göbeklitepe’nin Bulunuşunu Anlatıyor – Göbeklitepe Bölüm 2

  https://www.youtube.com/watch?v=eIyVELeNxx8

  Göbeklitepe Arkeolojik Alanı 1 – Göbeklitepe Bölüm 3

  https://www.youtube.com/watch?v=YFhnw9qP7V8

  Göbeklitepe Arkeolojik Alanı 2 – Göbeklitepe Bölüm 4 https://www.youtube.com/watch?v=f38LgZPUEOQ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir