Bu makale içeriğinde kahve çekim boyutları ile ilgili. kahve çekim boyutları hakkında bilgi sahibiyseniz, bu Kahvemi hangi ayarda öğütmeliyim? makalesinde Ca’Loredan ile birlikte kahve çekim boyutları hakkında bilgi edinelim.

Kahvemi hangi ayarda öğütmeliyim? içindeki kahve çekim boyutları ile ilgili içeriğin özeti en doğru şekilde

Videoyu şimdi buradan izleyin

Bu Ca’Loredan web sitesinde, sizin için daha değerli verilere sahip olmak için kahve çekim boyutları dışında bilgi ekleyebilirsiniz. CaLoredan sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en iyi bilgiyi sağlamayı umuyoruz, Kullanıcıların internetteki bilgileri en doğru şekilde güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  Bira Hakkında Yanlış Bilinenler | En eksiksiz becks bira alkol oranı ile ilgili genel bilgiler

kahve çekim boyutları ile ilgili içerik

Merhaba arkadaşlar, Bu bölümde kahvenizi hangi ayarda öğütmeniz gerektiğini açıklamaya çalıştım. Konuştuğumuz bir dil varsa bizi bağışlayın. Kanalıma abone olmayı, videoyu beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın. Beni Instagram’dan da takip edebilirsiniz; Kavrulmuş kahvelerimi adresinden satın alabilirsiniz.

Bazı fotoğraflar kahve çekim boyutları hakkındaki bilgilerle ilgilidir

Kahvemi hangi ayarda öğütmeliyim?
Kahvemi hangi ayarda öğütmeliyim?

Okuduğunuz Kahvemi hangi ayarda öğütmeliyim? hakkında bilgi görüntülemenin yanı sıra, Ardından, caloredan.com ‘nin hemen aşağıda yayınladığı daha fazla içerik keşfedebilirsiniz.

SEE ALSO  Evde Etil Alkol Nasıl Üretilir Part - 1 Maişe Hazırlama | etil alkol nasıl elde edilir ile ilgili tüm bilgiler doğru

Daha fazlasını görün

kahve çekim boyutları ile ilgili öneriler

#Kahvemi #hangi #ayarda #öğütmeliyim.

kahve,iyi kahve,nitelikli kahve,barista,espresso,coffee,kahve öğütüm,espresso öğütüm,v60 öğütüm.

Kahvemi hangi ayarda öğütmeliyim?.

kahve çekim boyutları.

kahve çekim boyutları bilgisiyle CaLoredan ‘ın sağladığı bilgiyle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. kahve çekim boyutlarıCa’Loredan hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. Koray K. diyor ki:

  Faydalı bir inceleme olmuş, emeğinize sağlık. Ben satın alma konusunda 1Zpresso K plus ile comandante arasında kaldım, fikrinizi alabilirmiyim acaba…

 2. Umit Ince diyor ki:

  Müthiş bir donanım ve ince bir anlatım usta konuşuyor desem abartmış olmam bu sayede keyifli ve deneysel kahve demleme pratiğim artıyor teşekkürler

 3. Ahmet diyor ki:

  Hocam öncelikle merhaba. Sadece cold brew kahve yapmak için değirmen alacağım. Kahveyi kalın çekmek gerektiğini okudum. Ucuz bir değirmen alsam çok bir şey fark eder mi?

 4. Emre Özhan diyor ki:

  Selamlar, demlemenin başında ideal bir hızda akarken sonlara doğru neredeyse durma noktasına geliyor, sebebi ne olabilir?

 5. biri si diyor ki:

  evde 15 senedir birinin hediyesi bir makina vardı ben çay makinası sanıyordum dedim şuna bir bakıyım kullanıyım, ulan dedim ne biçim alet nası çay yapacak bu hatta içine çay koydum su koydum baktım değişik bi çay yaptı çok hoşuma gitmedi internetten bi baktım ki alet çay değil filtre kahve makinasıymış, o derece kahveciyim yani hiç alakam yok türk kahvesi bile kırk yılda bir içerim. neyse madem alet var kahve nasıl yapacam diye araştırırken sizin videoyu gördüm izlemeyi bitiremeden yorum yapmam gerekti, size teşekkür ediyorum beni bi dertten kurtardın bu maceraya hiç başlamayım bu ne be kardeşim alt tarafı bi içecek içecez yeminle kafam uyuştu çaya çorbaya devam size bol selam

 6. Kayzer Soze diyor ki:

  Timemore marka el Değirmeni kullanıyorum, kruve kullanmalı mıyım? Yoksa kruve deneysel bir metod mudur, her gün içen biri için gereksiz mi olur?

 7. Esref C. diyor ki:

  Merhaba 250'tlye kadar el değirmeni arıyorum Delonghi ecp 31.21 espresso makinesi için. Hario smart g ve hario skerton plus baktım.Önerebileceğiniz bir makine var mı ? Teşekkür ederim

 8. Leo Andeson diyor ki:

  Yeni v60'a geçtim ve şuan bu video altın değerinde benim için 🙂 Benimki sanırım biraz fazla ince olmuş.. yeni kahve öğüttürürken elimdeki eski kahveyi gösterip bir tık daha kalınını istiycem 😉

 9. NURAN KE diyor ki:

  başlık demleme olarak değiştirlmeli. ya da daha farklı bir başlık. bilemedim. Öğütme konusundan bahsedilince, öğütme makinalarından da örnek gösterilmeliydi. demlenme konusu güzeldi. teşekkürler. iyi çalışmalar

 10. Astroasliaylin diyor ki:

  abi şu onundeki kahve Öğütme seylerden de satarmsn yada nerden alırız soylermisn 🙂 kahve içmeyi çok severim hatta alkollü kahve yapmayı bile planlıyorum ama bu malzemeleri nereden alacağımi bilmiyorum

 11. Gastro diyor ki:

  Cevabı basit. Az kavrulmuş kahve ince çekime çok kavrulmuş kahve ise kaba çekime uygundur. Yani kahvenizin kavrulma derecesi bunu belirler. Eğer ince çekim istiyorsanız az kavrulmuş almanız lazım.

 12. NİTELİKLİ KAHVE diyor ki:

  kahve, kumda değil, çakılda, kahve, suyu bünyesine alan bir organizma dolayısıyle kahvenin yöresi kavurma rengi ve kahvenin tazeligi suyun sıcaklıgı ve uygulanan basınç kahve nin cekim büyüklügünü etkiler.

 13. taraflı diyor ki:

  Bu videoyu sizden gelen türk kahvesi harmanını yudumlayarak izliyorum hocam, bu bilgiler değerli. Daha önce kahve dünyasından gidip rastgele bir takım ülkelerin kahvelerinden en ince ayarda çektirip kendi aradığım tadı bulmaya çalışıyordum ancak aradığım aromayı en iyi sizin harmandan aldığımı abartısız söyleyeyim muhakkak bunda yeni kavrulmuş olmasının taze öğütümün etkileri de vardır,en son dipteki telvesini bile zevkle yedim (sütlü içiyorum bu arada) 🙂
  Bu nitelikli olan yemen i de merak ediyorum birdahaki siparişte ondanda ek deneme yapmak isterim.

 14. Enver Hoxha diyor ki:

  bu kahve işinde herkes kendi damak tadına göre deneme yanılma yöntemi ile hangi kahve, kaç gramda, kaç dk demleme yöntemlerini kendi bulması gerekiyor zannımca ve sizin bu dedikleriniz referans noktası olarak almak iyi olacak bu önerilerden başlayıp aşağı yukarı deneyerek kendimiz için en iyi tadı yakalayabiliriz diye anlıyorum.

 15. kerem ceylan diyor ki:

  Bir eğitim içeriği mi hazırlasan ? kahveler cekimler ayrıntışar espresso ile yapılan kahveler ektra ürünler vs 🙂

 16. Yiğit Yıldız diyor ki:

  2.30 dakikanın altında demlenen kahvelere under extraction kahvelerdir dediniz ancak 1.35 dakikada demlenen sağdaki kahvenin over extraction bir kahve olduğunu söylüyorsunuz.

 17. Unkown DJ diyor ki:

  Sözen'in uzun sarı el değirmeni ile doğru öğütüm çeşitlerini gösterir misiniz? Özellikle espresso için. Yani kahveler hangi büyüklükte olmalı onunla öğütünce? Sizin öğütüm ile ilgili videonuzu izledim fakat oradaki kahve boyutu ile DeLonghi 685M'de espresso alamadım hiç su çıkmadı portafiltreyi çıkartırken patladı sular etrafa saçıldı. Biraz daha büyük öğütüyorum fakat doğru mu yapıyorum bilemedim? Ya da boyutları gösteren bir görsel varsa onu da paylaşabilirsiniz şimdiden çok teşekkürler.

 18. Barış diyor ki:

  Teşekkürler
  Fakat 300ml için 2.30 dakika demişsiniz örneğin 200 ml için de süre aynı mı olmalı?

  Ayrıca değirmenim bayağı toz üretiyor. V60 için tüm tozu elemeli miyim yoksa biraz toz kalmalı mı

 19. ibrahim aydin diyor ki:

  emeğine sağlık. kahvedeki notaları bir türlü alamıyorum. bu konuyla ilgili ,yol gösterecek bir video hazırlayabilirsen çok memnun olurum;)

 20. umut diyor ki:

  Ülke kahve konusunda karanlık çağdan çıkıyor yavaş yavaş , bizim gibi ilgililer için de ana dilimizde kaynak oluyorsunuz teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir