Bu makale gökçeada rum köyleri hakkında tartışma sağlayacaktır. gökçeada rum köyleri hakkında bilgi ediniyorsanız, bu IMBPOƩ İmroz'dan Gökçeada'ya Bir Rum Hikâyesi makalesinde CaLoredan gökçeada rum köyleri konusunu netleştirelim.

Yeni güncellenen IMBPOƩ İmroz'dan Gökçeada'ya Bir Rum Hikâyesi içindeki gökçeada rum köyleri ile ilgili içeriğin özeti

Aşağıdaki videoya göz atın

Bu Ca’Loredan web sitesiyle, kendiniz için daha yararlı verilere sahip olmak için gökçeada rum köyleri dışında bilgi ekleyebilirsiniz. caloredan.com web sitesinde, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en ayrıntılı değeri sağlamayı umuyoruz, Kullanıcıların internette mümkün olduğunca çabuk düşünme ekleyebilmelerine yardımcı olun.

gökçeada rum köyleri ile ilgili birkaç açıklama

İmroz – 2016 …. Belgesel, 00:17:00 / Murat Yüksel, Onur Tekin, Zehra Güzel 9. Belgeselci İstanbul Belgesel Günleri, Türkiye Panorama Bölümü, Gösterim Seçkisi. 2016 12. JCI İstanbul Kavşak Kısa Film Yarışması, Finalist. 2017 1. AFSAD Kısa Film Yarışması, Belgesel Kategorisi, Yarışma Filmi. 2017 6. Filmamed Belgesel Film Festivali Gösterim Seçkisi. 2018 1.İzmir Mülteci Filmleri Festivali Kısa Film Gösterim Seçkisi. 2019 Tarih Vakfı 25. Yıl Özel Gösterimi. 2015 Kısa video, 16’43”, Şubat 2016 Gökçeada (Çanakkale) Yönetmenler&Yönetmenler: Murat Yüksel, Onur Tekin, Zehra Güzel Kurgu&Kurgu: Gökçe İnce Kamera&Kamera: Murat Yüksel, Onur Tekin, Recep Susem, Zehra Tekin, Ses&Ses: Murat Yüksel, Onur Tekin, Zehra Tekin. *IMBPOƩ (Imbros), günümüzde Gökçeada olarak bilinen coğrafyada yaşayan insanların hikayelerini paylaşmayı amaçlayan kısa bir belgeseldir. Film, Türkiye’deki Rumlara yakından bakarak, hem hükümetin toplumu yaralayan acımasızlığının hem de her türlü kimliği aşan güçlü bir aidiyet duygusunun izini sürüyor. Aynı zamanda ‘hapishane’ olmanın yaygın olduğu bir adanın hikayesi olan IMBPOƩ, adadaki mekanların görüntülerini ve kayıplara rağmen birbirine tutunan insanların tanıklıklarını röportajlar üzerinden bir araya getiriyor. Toplumsal ve kişisel hafızanın sadece bu insanların hatırladıkları ve anlattıklarından ve mekanda hala görülebilen izlerden ibaret olduğuna dikkat çekerek… *IMBPOƩ (Göçeçen), yaşayan insanların hikayelerini paylaşmayı amaçlayan kısa bir belgesel. bugün Gökçeada olarak bilinen adada. Film, hem devletin toplumu yaralayan acımasızlığının hem de her türlü kimliği aşan güçlü bir aidiyet duygusunun izini sürmek için Türkiye’deki Rumları yakından inceliyor. Bir ‘hapishane’ye dönüşen adanın öyküsünü de anlatan IMBPOƩ, adanın farklı yerlerinden görüntülerle, röportajlarla kaybettikleri kayıplara rağmen birbirlerine tutunmaya devam eden insanların tanık anlatımlarıyla bir araya geliyor. Bir de toplumsal ve kişisel hafızanın, bu insanların hatırladıkları ve hikayelerini anlattıklarından ve mekanda hala görünür olan izlerden oluştuğunu not ederek… çîrokên wan mirovan vegêre, yên ku li ‘erdê bi navê xwe yê îro Gökçeadayê demanî ne. Filîm li Tirkîyeyê ji nêzîk ve berê xwe dide Rûman, a rêya ve yekê jî ve dide ser şopên stemkarîya desthilatê ya ku near birîndar sete, ikisi de jî ser şopên hesteke aîdbûnê ya xûnêb aîbûnê ya xurêb aîdbe IMBPOƩa ku pê re jî çîroka giravêk, ya ku jê re rewa hatîye dîtin ku her wisa jî bibe ‘bendîxane’, bi rêya dîmena cîgehên li giravê, govanîyên mirovên ku digel windakirinên hendijîvliv îvlivîvîvên bîrêya dîmena Li gel têbînîya ku dibêje, bîra yirov bêt mirov jiû takekeî bes tînin û vedigêrin û ji Şopên ku li cîgehî hê jî Eşkere têne ditin *BAK tanıtım bülteni .

SEE ALSO  Dünyayı Geziyorum - Londra - 15 Mayıs 2016 | Yakın zamanda güncellenen ingiltere nin neyi meşhur ile ilgili dokümanların özeti

gökçeada rum köyleri konusuyla ilgili bazı görüntüler

IMBPOƩ İmroz'dan Gökçeada'ya Bir Rum Hikâyesi
IMBPOƩ İmroz'dan Gökçeada'ya Bir Rum Hikâyesi

Öğrendiğiniz IMBPOƩ İmroz'dan Gökçeada'ya Bir Rum Hikâyesi içeriğini anlamanın yanı sıra, O zaman caloredan.com her gün hemen aşağıda güncelleyen diğer makaleleri arayabilirsiniz.

SEE ALSO  Amerika'da Yaşamanın İyi ve Kötü Yönleri - Rüya mı ? Gerçek mi ? | amerika nın neyi meşhur hakkında en iyi bilgiyi kapsama

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

gökçeada rum köyleri ile ilgili birkaç anahtar kelime

#IMBPOƩ #İmroz39dan #Gökçeada39ya #Bir #Rum #Hikâyesi.

SEE ALSO  Unser Kompostklo | Geschlossene Kreisläufe in der Permakultur | kompost wc ile ilgili yeni güncellenen bilgileri kapsama

#imroz,#gökçeada,#çanakkale,#rumhalkı,#rumlar,#dereköy,#bademli,#kaleköy,#patrik,#cezaevi,#zeytinliköyü,#imrozbelgeli,#belgesel,#kısafilm,#sinema,gökçeada,gökçeadahikayesi,rumköyleri.

IMBPOƩ İmroz'dan Gökçeada'ya Bir Rum Hikâyesi.

gökçeada rum köyleri.

gökçeada rum köyleri içeriğiyle Ca’Loredan ‘ın sağladığı içerikle, size değerler getireceğini umarak daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. caloredan.com gökçeada rum köyleri hakkında bilgi izlediğiniz için samimi teşekkürler.

 1. TONYUKUK diyor ki:

  RUM PALIKARYA ANLAMADIN MI? MÜTEKABİLİYET DIYE BIR ŞEY VAR. BATI TRAKYADA BIZIM KİLERE YAPILANIN KARŞILIĞI UNUTMA YORGO EFENDI EDEBIN ILE DUR. VEYA YALLAH ATİNA

 2. Davut Aydemir diyor ki:

  Hangi ırktan dinden olursa olsun insanlara zulüm yapmak yanlıştır türkiyede yaşayan herkes bizim için değerlidir yeterki yanıltıcı ve yanlış paylaşım yapmasın ve üzerinde yaşadığı ülkeye sahip çıksın tabiki herkes aynı fikirde olmayabilir ama insanları kazanmak ve gönüllerini hoş tutmak lazım sonuçta aynı topraklarda yaşıyoruz ben gökçe adada yaşayan halkımıza saygılarımı sunuyor türkiye cumhuriyetini 3 .5 kötü zihniyetli insanlara bakarak yargılamamalarını kendilerinden istirham ediyorum devletimiz çok güçlü ve ülkesinde yaşayan herbir ferdinin derdine derman olacak kadar düşüncelidir diyor sizlere selamalarımı iletiyorum

 3. İhsan Odabas diyor ki:

  1960 da yunanistan gökçeada ve bozcaadayı kendine bağlama teşebüssünde bulunmuş, (UNO),muhtemelen siyasi olarak hapishane kuruluyor bu yunan tutumuna tepki olarak.

 4. Mustafa C.A. diyor ki:

  bu mağdur edebiyatından gerçekten bıktık, adadaki rumlar özellikle son zamanlarda çok fazla ajitasyon mağdur edebiyatı yapıyor özellikle teknoloji ve sosyal medya aracılığı ile yurtdışında 15 den fazla imrozlular (gökçeadalılar) derneği var şu anda ya korkudan ya da farklı sebepler ile adaya gelemeyen rumlardan oluşuyor.. (Alıntıdır) Farklı bir video altındaki bu yorumu burada da paylaşmak gereği duydum bilmeyenler için umarım beni mağzur görür…." Keşke o güzel günleri Batı Trakya ve Rodos,İstanköy deki Türkler de yaşayabilseydi.Rodos ve İstanköy de açık okul kalmadı.EGE DE KAYALIK KALMADI.Ama sizin okullarınız tekrar açıldı.Rodos da bir tek cami açık.Ezan içeride okunuyor.Namaz kılınıp bittimi kapanıyor.İstimlak edilen araziler kullanılmadığı halde soydaşlarımıza geri verilmedi.Bunları anlatan bir tek video yok.Ama sizin bu sızlanmanızdan da bıktık usandık.Devamlı mazlum ve mağdur edebiyatı.
  Haa o iki ada boğazın kontrolü için zorla alınabildi.Taşoz verilmedi.İstanbul işgali sırasında bu adalardan kalkan İngiliz uçakları Sultanahmet meydanını vs bombalıyordu.
  İstanbul işgalinde o eski fotoğraflar da keşke yayınlansa…Çanakkale deki Türklere de mikrofon uzatılsa.Ayvalık Alibey/Cunda adasında Kurtuluş savaşımız sırasında Rumların yaptıkları anlatılsa..Her taraf Yunan bayrakları ve sevinçle pencerelerden taşan azınlıklarımız.Hele İzmir de…
  Yani hiç bizler ile bir olmadınız.Lozan da özellikle ayrıcalık istediniz, ayrıcalığa Süryaniler gibi karşı çıkmadınız.Halen hemşehriniz… Patrik jeep le saatlerce gidip,bir o kadar da yaşına rağmen dağ dere tepe demeden yürüyerek iki taş buldumu ayin yapıyor.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ama Bizans bayrağı ve asasını taşıyor.
  Ordumuzun İzmir'e doğru ilerlediği duyulurken İzmir Yahudileri pencerelerden yaşasın,yaşasın diye bağırıyor.Aşağıdan biri " Mişon yaşasın da ,kim? " diyor.Mişon cevap veriyor.DAHA BELLİ DEĞİL.İşte Lozan'ın 59 ncu maddesi.Böyle bir leke bizim tarihimiz de yok.
  Madde 59 — Yunanistan, savaş yasalarına aykırı olarak Anadolu’da Yunan Ordusunun ya da yönetiminin eylemlerinden doğan zararların onarımı yükümünü tanır.

  Öte yandan, Türkiye, Yunanistan’ın savaşın uzamasından ve onun sonuçlarından doğan parasal durumunu gözönünde tutarak onarım konusunda Yunan Hükümetine karşı her türlü istemlerinden kesinlikle vazgeçer.

 5. Mustafa C.A. diyor ki:

  Atatürk' ün en büyük silah arkadaşı rahmetli İnönü askeri ve politik bir dehaydı aynı Atatürk gibi… ve o zamanlar Rodos ve Sakızadasındaki Yunanlıların Türklere uyguladıkları zulme seyirci kalmadı kısasa kısas yaparak Lozan anlaşması ile Türk yurdu olan Gökçeada' da bazı uygulamalar yaptı inanın bu yunanların yaptıkları yanında hiçbirşey

 6. hasadali diyor ki:

  Reklam çok güzel siz bati Trakya Türklerinin neler çektiğini de paylaşın kanalinizin paylaşımı gerekli yerlere iletilmiştir selamlar İstanbul'dan.

 7. Ali Gokce diyor ki:

  Yunan Halki ile hic sorun olmaz. Yalniz yunan hukumeti tarih boyunca hep batililar tarafindan kullanildi. Simdi bile butun adalari silahlandirdi. 12 tane amarikanin ustu oldu. Israile ada verdi. Kendilerini kullandiriyor yunanlilar. Osmanlarin cekilmesinde buyuk katliam yaptilar. Gunumuzde pkk ve devsolu egitiyor mali destek veriyor. Yunanlilar son zamanda kasinmaya basladi. Goz yaslari fayda vermez. Akilli olun ey yunanlilar. Kendinize gelin Turklerin dostlugu da dusmanligida yamandir.

 8. Malatyali diyor ki:

  Herkes insanca yaşam yi hak eder eskiden hatalar yapildi her taraftan acaba iki tarafta ders aldım mi bence hayır Yunanistan da Türk demek yasak Bulgaristan da öyleydi bence gene bizim memleket daha insan i çünkü insanları zalim değil.

 9. @Göktürk diyor ki:

  Yunanın, Balkanlarda, Girit de, Kıbrıs da yaptığı ayıbı ; bizim Türk Hükümeti asla yapmamalı idi.
  Rum'lar, Anadolu kültürünün bir parçası, Yunanlı değil .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir