Bu makale 50cl rakı fiyatı hakkında netlik kazandıracak. 50cl rakı fiyatı hakkında bilgi ediniyorsanız, bu İçki zamları

Yeni güncellenen İçki zamları

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu Ca’Loredan web sitesiyle, sizin için daha yararlı anlayışa sahip olmak için 50cl rakı fiyatı dışında bilgi ekleyebilirsiniz. CaLoredan web sitesinde, sizin için her gün yeni ve doğru bilgileri her zaman güncelliyoruz, Sizin için en eksiksiz değeri sağlama arzusuyla, Kullanıcıların internette mümkün olduğunca çabuk düşünme ekleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  YÜKSEK ALKOLLÜ KOKTEYL TARİFİ // ORANGE MOJITO // | En eksiksiz alkol oranı en yüksek kokteyl ile ilgili genel bilgiler

Konuyla ilgili içerik 50cl rakı fiyatı

Türkiye’de sigara ve alkole uygulanan Özel Tüketim Vergisi’nin (#ÖTV) yüzde 47,4 artmasıyla birlikte #içecek fiyatları yüzde 43 arttı. Böylece en ucuz 70 cl rakının önerilen satış fiyatı 255 TL’ye, 50 cl bira fiyatı 22 TL’ye yükseldi. Vergi Uzmanı Ozan Bingöl’e göre 2010 yılında rakı litresi 51,48 lira olan ÖTV tutarı 3 Ocak 2022’de 481,98 liraya yükseldi. Böylece son 12 yılda vergi artış oranı yüzde 836.3 oldu. Alkollü içeceklere uygulanan ÖTV’nin sağlığa zararlı ürünler üzerinde caydırıcı etki yaratması ve toplumsal fayda sağlaması amaçlansa da, Türkiye’de yüksek vergiler “aşırı” olarak görülüyor. Vergilerin vatandaşları yasa dışı/sahte alkol ve tehlikeli maddelere yönlendirdiği yönünde görüşler de bulunmaktadır. Ayrıca bu uygulamaların alkollü içeceklere getirilen diğer kısıtlamalarla birlikte özel hayata müdahale haline geldiği düşünülmektedir. DW Turkish, içki fiyatlarındaki yeni zamlar, alkollü içeceklerde vergi oranları ve uygulamaları, İstanbul’un eğlence merkezleri Beyoğlu ve Kadıköy’deki işletmeciler, Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Vergi Uzmanı Ozan Bingöl ve Devlet Alkol Politikaları İzleme Platformu Sözcüsü İsrafil Özkan konuştu. ile birlikte. YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın! .

SEE ALSO  Black Russian(En Kolay Kokteyl) | black russian tarifi ile ilgili yeni güncellenen bilgilerin özeti

Bazı resimler 50cl rakı fiyatı içeriği ile ilgilidir

İçki zamları | Sosyal fayda için mi? Yaşam tarzına müdahale mi? - DW Türkçe
İçki zamları | Sosyal fayda için mi? Yaşam tarzına müdahale mi? – DW Türkçe

Sosyal fayda için mi? Yaşam tarzına müdahale mi? – DW Türkçe hakkında haber okumanın yanı sıra, Ardından caloredan.com Güncellemeyi hemen aşağıda olan diğer konuları keşfedebilirsiniz.

SEE ALSO  CASİM ÜRÜN & KOÇER ÜRÜN - NAÇE JI BÎRAMIN | Yeni güncellenen yeni çıkan bira hakkındaki bilgileri kapsar

Burayı tıklayın

50cl rakı fiyatı ile ilgili birkaç öneri

#İçki #zamları #Sosyal #fayda #için #Yaşam #tarzına #müdahale #Türkçe.

DW Türkçe,haber,türkiye,içki,alkollü içki,zam,içkiye zam,ÖTV,KDV,vergi,AKP,iktidar,alkollü içecek,gece hayatı,meyhane,bar,rakı,bira.

İçki zamları | Sosyal fayda için mi? Yaşam tarzına müdahale mi? – DW Türkçe.

50cl rakı fiyatı.

50cl rakı fiyatı hakkındaki bilgilerle caloredan.com güncellemeleri, size daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. CaLoredan 50cl rakı fiyatı hakkındaki içeriği okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. atila öztürk diyor ki:

  Almanya yı örnek alanlar orda devlet buradan alamadığı vergiyi bmv mercedes leopar tan alır bizimki mazot tan alır bir liralık ayran 7 TL olur

 2. Gudeiaht diyor ki:

  Devletin eğitimi, sağlığı bedava yapmasını isteyenler buyrun alkol satın alın puhahah. Size her şey müstahak. Savunduğunuz şeyler yüzünden alkol bu kadar pahalı dangalaklar.

 3. Hakikat Tv diyor ki:

  Mâide Suresi – Bismillahirrahmanirrahim

  90.Ayet: Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar, fal okları şeytan işi iğrenç şeylerden ibarettir. Bunlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz

 4. idris5416 diyor ki:

  Evde uretin, ekin bicin toplayin kendi biranizi rakinizi kendiniz uretin. 100 kilo arpa ekersen 1 ton arpa alirsin. 1 ton arpadan 5000 litre bira uretirsin.

 5. Kargaa Gaakkk diyor ki:

  Dini sağlığı bahane ederek yardım adı altında geçirmasyon. En kötü şarap bile 100tl yazık. Sen zam yaparak insanımıza dahada zarar veriyorsun. Herkes kimyager oldu. Önceden hafta sonları üniversitede mekana giderdik 2010 falan. Şimdiki öğrencilere acıyorum fakirlikten bir şişe kolaya ortak giriyorlar

 6. Murat Bulut diyor ki:

  Vatandasin sagligi falan degil kardesim tek derdi alkolun fiyatlarini yuksek tutarak millet almasin icmesin baska birsey degil tamamiyla seriat islam ideolojisi ile insanlarin yaşam şekline müdahaledir kardesim güya müslüman adamlar ya dedikleri ile yaptiklari birbirleriyle celişiyor samimi degiller sadece din sömürüsü din tacirligi yapiyorlar

 7. Xmen Alayınıza alay ederim diyor ki:

  Dahada fazla zam olmalı daha yüksek vergi olmalı. Cehennem var lan ateş var olummmm akıllı olun bırakın bu pisliği

 8. Emine Baydemir diyor ki:

  Eskiden herşeyin turşusunu, reçelini yapardık. Şimdi bütün meyvelerden, farklı aromalı içkiler yapabiliyoruz evde. Tşk aqp

 9. Cuneyt Ileri diyor ki:

  alkol satisi ile gecimini saglayan insanlarin konusma seilleri kibarliklari ve kulturlerine bakiyorum da iyi ki onlarin tarafindayim!! alkol yasaklandikca tabu olur fiyat arttikca ozenti hali daha da artar!!

 10. Furkan Ceylan diyor ki:

  Sizin bu kafayla bu millete hiç bir olumlu katkınız olamaz. İçkiyi elbette özendirmiyoruz diyorsunuz, fakat içkiyi ulaşılabilir yapmak, ucuzlatmak özendirmektir. Bu millet müslüman bir millettir, içki içmek kutsal kitabımız Kur'an'da kesin hükümle haramdır yasaktır, topluma insana aileye kadına çoluğa çocuğa cebe haneye zarar ziyandır. , kimse alınmasın devletin maksadını söylüyorum bombayı açıklıyorum, içki içenler bu topraklarda zımmi kategorisindedir, tarih boyunca da öyle olmuştur, zımmi olanlar bu topraklarda yaşamak istiyorsa cizyesini haracını mutlaka verecektir hep de vermiştir.

 11. Furkan Ceylan diyor ki:

  0:19 Bu şekilde vergi artırımına rağmen insanlar yasadışı alkole yöneliyorsa, alkolü bırakmıyorsa bu durum bağımlılıktır tedavi edilmesi lazımdır, zamlandığı için içemiyorsa bu devletin alkolle mücadelesinde başarı olarak kabul edilmektedir.

 12. Mehmet kemal diyor ki:

  Olayın sağlıkla filan alakası yok tamamen siyasal İslamcıların yaptığı bir operasyon,içkiye haram derler ama tonlarca uyuşturucuyu kendileri satar.

 13. Reis D diyor ki:

  Hükümet benimle beraber masaya oturuyor bir şişe viski den bana benim paramla bir bardak viski ısmarlıyor gerisi mi kendi içiyor 🤗

  Özel tüketim vergisi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir