Bu makale kelle suyu nedir hakkında tartışma sağlayacaktır. kelle suyu nedir hakkında bilgi ediniyorsanız, bu EVDE KELLE PAÇA TARİFİ. TÜM PÜF NOKTALARI ANLATILDI!!! makalesinde kelle suyu nedir’yi Ca’Loredan ile tartışalım.

kelle suyu nedir ile ilgili bilgilerin özeti en eksiksiz EVDE KELLE PAÇA TARİFİ. TÜM PÜF NOKTALARI ANLATILDI!!!

Aşağıdaki videoya göz atın

Bu CaLoredan web sitesi ile kendiniz için daha yararlı anlayış için kelle suyu nedir dışında bilgiyi güncelleyebilirsiniz. CaLoredan web sitesinde, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en iyi değeri getirmeyi umuyoruz, İnternetteki haberi en doğru şekilde kavrayabilmenize yardımcı olun.

Bazı açıklamalar kelle suyu nedir ile ilgilidir

2 adet kuzu başı 3 adet ayak 8 adet dış sarımsak 2 çay bardağı elma sirkesi 2 adet limon Kaya tuzu 2 adet defne yaprağı HAZIRLANIŞI Öncelikle fazla kanı atması için kafayı 5 saat suda bekletiyoruz. Bu 5 saatte 5 kez su değiştiriyoruz. Ayağın bacağını bir kaba alıp üzerini geçecek kadar su ekliyoruz. 1 limonun suyu, 1 çay bardağı sirke ve tuzu ekleyin. Bacakları 5 dakika elimizle iyice ovuyoruz. Parçaları 1 saat bu şekilde bekletiyoruz. 1 saat sonunda tatlı sudan geçiriyoruz. Kafalar ve parçalar temizlendi. Artık pişirme işlemine geçebiliriz. Baş ve paçaları düdüklü tencereye ekliyoruz. 4 diş sarımsak ve 2 defne yaprağı ekleyin. Son olarak, kel yamaları gidermek için yeterince su ekliyoruz. Düdüklü tencerenin kapağını kapatıp pişmeye bırakın. Düdüklü tencerenin sesi çıktıktan sonra baş ve bacakları 1 saat pişiriyoruz. Pişen başları süzgeçten geçiriyoruz. Ama suyunu çekeceği için en alta saksılar ekliyoruz. Suyu bir kenara bırakıyoruz. 45 dakika kadar baş ve bacağın rahat çıkması için soğumaya bırakıyoruz. Diğer tarafta kelle paça sosu hazırlıyoruz. 4-5 diş sarımsağı ince ince doğrayın ve boş bir kaba aktarın. İçine 1 limonun suyunu sıkın. Üzerine 1 çay kaşığı sirke ekleyin. Son olarak kaya tuzu ekleyip bir tokmakla güzelce eziyoruz. Ezmedeki amacımız hem tuzun erimesi hem de sarımsağın aromasının ortaya çıkması. Sosu ezdikten sonra kenara alın. Soğuyan başları ve paçaları tek tek sıralıyoruz. Göz, dil, beyin, paça ve yanağı çıkarıp kenara alıyoruz. İki çeşit paça yaptım. Ben ilk olarak baş etini seçerek yaptım. Ocağa demir bir kase ekledim. Sobayı yaktım. Soğuyan baş bacağın üst tabakasında biriken yağdan 2-3 yemek kaşığı ekledim. Üzerine kırmızı biber ve sarımsak sosu ekledim. Et olarak dil, yanak ve beyin ekledim. 1-2 dakika ateşte tuttum ve üzerine 2 kaşık baş ve ayak suyu ekledim. 4-5 dakika ateşte tuttum. Et parçalar halindeydi. Çorbamız hazır. Şimdi size ikinci kafadan bahsediyorum. Baş but etini tekrar haşlıyoruz. Çıkardığımız baş ve but etlerinin tamamını kaynayan suya ekliyoruz. 20 dakika bu şekilde pişiriyoruz. Artık çorba kasesine ekleyebiliriz. Üzerine isteğe göre biber, sarımsak sosu ve limon sıkabilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler. .

SEE ALSO  vizyon ses bursa | sess club bursa hakkında en doğru bilgileri kapsayan

Bazı resimler kelle suyu nedir konusuyla ilgilidir

EVDE KELLE PAÇA TARİFİ. TÜM PÜF NOKTALARI ANLATILDI!!!

Görüntülediğiniz EVDE KELLE PAÇA TARİFİ. TÜM PÜF NOKTALARI ANLATILDI!!! hakkında haber okumanın yanı sıra, Ardından, Ca’Loredan her gün hemen aşağıda yayınladığı diğer makaleleri arayabilirsiniz.

SEE ALSO  Cennette Kahvaltı, Köy Pazarı, Çevre Turu Vlog 1 | kuşadası kahvaltı fiyatları hakkında en eksiksiz bilgileri sentezleyin

Daha fazla haberi burada görün

บkelle suyu nedir ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#EVDE #KELLE #PAÇA #TARİFİ #TÜM #PÜF #NOKTALARI #ANLATILDI.

SEE ALSO  100 BİN ABONE ÖZEL VİDEO !! | Tarsus'ta 12 Saatte Ne Yenir ? | Tarsus Sokak Lezzetleri | tarsusta kahvaltı yapılacak yerler ile ilgili güncellenmiş bilgileri kapsama

Kelle paça tarifi,evde kelle paça nasıl yapılır,kelle paça çorbası nasıl yapılır,ev yapımı kelle paça.

EVDE KELLE PAÇA TARİFİ. TÜM PÜF NOKTALARI ANLATILDI!!!.

kelle suyu nedir.

kelle suyu nedir bilgisiyle caloredan.com ‘ın sağladığı bilgiyle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. kelle suyu nedirCa’Loredan hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. hacıdan et diyor ki:

  pis kısım diye attığın tırtıklı kısım dana avurttur(damak). piyasa fiyatı şuanda 90 TL dir. Bir bilene sorarak video çekmen daha doğru olur.

 2. Mustafa Çınar diyor ki:

  Ustad o ayakların öyle ak pak olmasi iyi bisey degil kostik veya benzer kimyasal asitler kullanarak o hale getiriyorlar aynısını iskembedede kullanıyorlar hiç sağlıklı değil direk kanserojen en güzeli ve guvenlisi kasaptan alıp evde kendin temizlemendir.

 3. Mehmet Dündar diyor ki:

  Arkadaş 43 yaşındayım ilk defa kelle paça yapıyorum senin vesilenle öyle çok yemek yapan biri de değilim bu nasıl bir samimiyet hele o soğanı ısırışın ve "YA SEN NASIL BİŞEY OLMISSUNYAA GERÇEKTEN BOMBA OLMUŞ" diyosun ya başarılar…

 4. Gülsen Ak diyor ki:

  Beyin kutucuğu diye bişey duydum o yüzden hiç severek yiyemiyorum..marketten aldığım için kafa kısmını kesmiyorlar ..kurtcukla ilgili beni bilgilendirirmisiniz lütfen..

 5. Gülsen Ak diyor ki:

  Ben akşamdan elma sirkesiyle sabaha kadar betletip defalarca yikayip defne yaprağı sarımsak birlikte düdüklü tencerede bir saati aşkın kaynatıyorum..

 6. Murat AKDEMİR diyor ki:

  Uzun zamandır yapacağım der dururdum. Bugün sizin tarifle yaptım ve neden bukadar bekledim diye kendime kızdım. 😅 Emeğinize sağlık müthiş ötesi oldu.

 7. Sənsiz lik diyor ki:

  Kelle paçanın tüylerini ateşle ütüyorlar , Azərbaycandan böyle yapıyoruz derinisini soymuyoruz 👍👍👍 yiyincə adam 7 saat acıkmıyor keşke gelseydiniz burada yeseydiniz 😍 🇦🇿🇹🇷

 8. Kan Kokusu diyor ki:

  Biz o kellenin gözlerinin üstünden satırla vurur gözlerini düşürürüz onun burnu o kadar ucundan kırılmaz biraz daha yukarıdan kırılır ki İçindeki bütün sümük bezleri düşer Bu şekilde kırmakla bile sümük bezi düşmez Ben temizlemeden önce başımda mızmız edip temizledikten sonra bir daha tövbe başkasının elinden kelle paça yemem diyen insanlar oldu biraz daha derin kırmanız gerekiyor Merak etmeyin beyni falan Akmaz ama bu şekilde hayvanın sümük bezleri olduğu gibi içinde kalır

 9. Yalanci Hirsiz Hajji Rejjö diyor ki:

  Tokmakla Reyyiz Tokmakla Zamlarla-Arabaya bin Tokmakla-Benzin al Tokmakla-Ev de Kaloriferi ac Tokmakla-Köprüden Yol dan geceni Tokmakla-Markete git Tokmakla-Tokmakla Reyyiz Tokmakla……..

 10. Ayse Senel diyor ki:

  Anlatımın çok samimi, ellerinesağlık,,2 önce fark etseydim bende yemeğe geirdim,,,,çorbalar çok güzel görünüyor burdan,,,,🙂🙂

 11. Zuhal Matur diyor ki:

  ellerinize sağlık ben bunun yanına kelle suyuyla nohutlu bulgur pilavı yapıyorum çok yakışıyor tavsiye ederim

 12. Şenol Koç diyor ki:

  Çok yıkamak iyi değil çünkü bugün vitaminler yıkarken gidiyor 1 kere adam gibi yıkamak yeterli adamın suanki temizlemesi tamamen tam temizlik bence o kadar 5 kere yıkamaya gerek yokdu zaten kaynerken o mikroplar oluyor zaten

 13. Hüseyin Avacık diyor ki:

  Kasaptan almayın marketten alalım. Kasapta kanlı markette temiz. Senin oy verdiğin sandığı ayrıca sonunda eklediğin ürüm urum tarzı şivende ideolojine tepki koyuyorum.

 14. Zeynep Öncü diyor ki:

  Eline sağlık . Bugün sabahtan beri bununla uğraşıyorum :))) etler kaynıyor . İlk defa kendim yapiyorum , inşallah güzel olur 👍😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir