Bu makalenin içeriği, mersin silifke cennet cehennem ile ilgili açıklama bilgilerini güncelleyecektir. mersin silifke cennet cehennem hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem makalesinde CaLoredan ile mersin silifke cennet cehennem’yi tartışalım.

Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem içindeki mersin silifke cennet cehennem ile ilgili genel bilgiler en doğru

Aşağıdaki videoyu izleyin

Bu caloredan.com web sitesinde, kendiniz için daha yararlı veriler için mersin silifke cennet cehennem dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. CaLoredan sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en eksiksiz bilgiyi sağlamayı umuyoruz, Kullanıcıların internetteki haberleri en doğru şekilde kavrayabilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  Vacances à la mer 2018 #1 Départ, room tour camping et mobil home, plage VLOG | mer tur camping ile ilgili tüm en ayrıntılı bilgiler

Konuyla ilgili bazı açıklamalar mersin silifke cennet cehennem

Creepy Hell Pitcher’daki cam terasta yürürken gerçekten tüylerimiz diken diken oldu. Büyük bir heyecan yaşadık. Mersin Serisi 2. bölümü ile karşınızdayız. Cennet ve Cehennem Çukurları Bir yeraltı akıntısının neden olduğu kimyasal erozyon nedeniyle tavanın çökmesi sonucu oluşmuştur. Cennet Sürahi Cehennem çukurunun yaklaşık 200 m güneybatısında yer alan Cennet Sürahi, yaklaşık 135 m derinliğindedir. Bu da Miyosen döneminde oluşan sığ denizel kireçtaşı tabakalarında karstik süreçler sonucu oluşan bir çöküntü düdenidir (Cehennem Sürahisi de öyle). Çukurun kuzey yamacı oldukça diktir. Mağara, kapalı bir karstik mağara sistemindeki bir galerinin tavanının çökmesiyle gelişmiştir. Yeraltı deresi de diyebileceğimiz bu sistem günümüzde de faaliyetini sürdürmekte ve dere yolu üzerinde oluşan Cehennem çukurunun taban yüzeyinin altından geçmektedir. Narlıkuyu karasının derinliklerinden karstik kaynaklar şeklinde Akdeniz’e karışır. Çukurun dibine inen merdivenin bitişiğinde Helenistik dönemden kalma bir Zeus Tapınağı bulunmaktadır. Merdivenli yolun da bu döneme ait olduğu düşünülmektedir. Çukurun dibine kolayca inilebilir. Bu yüzeyin yerle temas noktasında yer altından geçen derenin sesleri rahatlıkla duyulabilir. Aşağıya inmeden hemen önce, yukarı çıkan bir asansör var. Cehennem Çukuru Yaklaşık 110 m derinliğindeki Cehennem Çukuru, Cennet Sürahi’nin oluşumuna yol açan karstik bir yeraltı akıntısının da açtığı bir yeraltı mağara sistemi tavanının aşınması ve çökmesi sonucu oluşmuştur. Çukurun dibinden batıda Cennet Sürahi’nin altından geçen bir yeraltı deresi geçmektedir. Cehennem çukurunun kenarları içbükey ve Cennet çukuruna göre daha dar ve dik olduğu için tabanına inmek mümkün değildir. Referanslar ^ DOĞANAY, H. 2005, Genel Fiziki Coğrafya, Pegem Yayınları ^ ERİNÇ, S. 2001, Jeomorfoloji II, Der Yayınları #mersin,#paradisex,#mediterranean,#travel,#obruk,#çukur,#cehennemçukuru Mersin 1. Kısım Bunlar İzlemeyenler ilk olarak Kanlı Divane Antik Kenti Bölüm 1 videomuzu izleyebilirler. Geçen haftaki videomuzun linki 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇 TAKİP ETMEYE DEVAM ET. DOĞA SEVERLER GEZGİNLER Yeni içeriğimi takip etmek için; Diğer gezi videolarım için; En çok hoşuma gidenler: Sponsorluk ve işbirliği için: irfantemen16@gmail.com.

SEE ALSO  AKDENİZ'İN EN GÜZEL KOYLARI VE PLAJLARI | En eksiksiz mersin plajları haritası hakkında genel bilgi

Bazı görüntüler mersin silifke cennet cehennem ‘in içeriği ile ilgilidir

Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem
Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem

Görüntülediğiniz Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem hakkındaki içeriği anlamanın yanı sıra, O zaman CaLoredan her gün hemen aşağıda yayınladığı diğer içeriği keşfedebilirsiniz.

SEE ALSO  Galata Kulesi'ne giriş 100 lira | müzekart nerelerde geçerli istanbul hakkında en eksiksiz içeriği sentezleyin

Daha fazla haberi burada görün

mersin silifke cennet cehennem ile ilgili birkaç öneri

#Cennet #Cehennem #Obrukları #2Bölüm #MERSİN39İ #GEZMEYE #DEVAM #EDİYORUZ #mersin #cennetcehennem.

mersin,cennet cehennem obrukları,cennet cehennem mağarası,tarih,kültür,gezi,kültür gezisi,akdeniz,doğa,doğa gezisi,çöküntü,çukur,meryem ana kilisesi,silifke,mersin gezilecek yerler.

Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem.

mersin silifke cennet cehennem.

mersin silifke cennet cehennem bilgisiyle caloredan.com sizin için güncellenen bilgiyle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Ca’Loredan mersin silifke cennet cehennem hakkında bilgi izlediğiniz için samimi teşekkürler.

 1. Komser Celil diyor ki:

  Ustam aranızdaki sohbetler çok keyifli. Her detayı zaten anlatmışsın merak edene sadece seni izleyip gitmek kalmış. Göbek konusu önemli ona dikkat :))

 2. Zeliha Aydın diyor ki:

  Burayı yıllardır merak ediyorum.Ama çok yorucu sanırım aşağıya inip tekrar çıkması.enteresanmış gerçekten.ben de sona kadar gidemezdim herhalde.

 3. Knitting Crochet diyor ki:

  Mersine gittim ama buraya gitmeyi çok istedim . çok merak ediyordum . nasip olmadı yaz tatilinde ilk fırsatta ziyaret etmeyi düşünüyorum .

 4. mustafa temen diyor ki:

  Çok merak ettiğim bir yer. Birgün gidip görmek nasip olur inşallah. Şimdilik sizin çekimlerinizle avunalım bakalım. 😂

 5. Necdet Koçyiğit diyor ki:

  Memleket kazan, siz kepçe..
  Ne gezdiniz be arkadaşlar..
  Bu videolarla bizlerinde de aydınlattın.. Çok iyi oldu.. 👍
  Bence şimdiden gelecek senenin gezi planlarını yapmaya başlayın.. 👍 🤗

 6. Hanife Hata diyor ki:

  Buraya çok sıcakta gitmiştim sadece cehennem gezip çıktım. Şuan içim sızladı ne kadar güzelmiş bende canlı canlı görmek isterdim

 7. RENKLİ AİLEM diyor ki:

  Zor gözüküyor evet ama keşke obruğun en sonuna girseydiniz. Acayip merak ettim gider kesin dedim gitmediniz yaaa

 8. Sena Demir diyor ki:

  Bende gittiğimde çok sıcaktı cennetin merdivenlerini inip çıkmıştım aşağıdaki mağarada serinleyebilmiştim

 9. Annemle Kolay Tarifler diyor ki:

  Kız kalesini uzaktan görmüş olduk ben çok beyendim kesin gitmek istiyorum çok merak ediyorum yakından nasıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir